Lesní pedagogika

V úterý 26. 4. jsme místo učení strávili celé dopoledne v přírodě. Akce začínala na místě, kterému se říká ,,Rohlík‘‘. Ráno se zde sešly všechny děti a dostaly od zaměstnanců Lesů ČR instrukce, podle kterých pracovaly celé dopoledne.

Během dopoledne jsme prošli devět stanovišť. Na každém stanovišti pro nás byl připravený nějaký úkol a zajímavé informace. Poznali jsme kůrovce, který ničí naše lesy, poznávali rostliny a živočichy, zasadili si stromek, podle hmatu poznávali produkty přírody a nejvíce nás všechny zaujala práce s nebozezem. Tento předmět jsme zavrtali do kmene stromu a zjišťovali, jak je kmen starý. Na závěr jsme si pohladili živou sovu a milého hafana.

V závěru programu jsme byli sice trošku promrzlí, ale z programu jsme byli všichni nadšení.

Moc děkujeme zaměstnancům Lesů ČR za krásně připravený program.

Lesní pedagogika